top of page
pexels-nathan-cowley-920036.jpg

PROČ POTŘEBUJI KRYT?

Mít kryt je v dnešní době více než výsada, je to nutnost.

KONTAKTY

Telefon: +420 720 072 248

Kubelíkova 150/4, 460 07  Liberec

PROČ POTŘEBUJI KRYT?

V dnešní době se civilizace vyvinula do stavu, kdy je těžké předvídat budoucnost. Globalizace vedla k propletení obchodních cest a vzájemně závislých výrobních procesů. Svět, ve kterém žijeme, se stal složitým systémem absolutních závislostí a vzájemných vztahů. Budoucnost je nejistá. Existuje příliš mnoho dynamických procesů. Každá jednotlivá informace je šířena médii hodiny po celém světě, bez ohledu na to, jak důvěryhodná je nebo není.
V nejistém světě se bezpečnost stává vysoce ceněným aktivem. Jen málokdo si může dovolit ten luxus říct, že si je jist svou budoucností i budoucností své rodiny. V turbulentní době peníze přestávají mít hodnotu a člověk si pak uvědomí, že příprava je vyjádřena v něčem úplně jiném. Možná uslyšíte názory lidí, kteří říkají, že skrývat se v krytu je zbytečná námaha. Tvrdí, že když se všechno hroutí, není důvod, aby se jeden skrýval, protože i on bude dříve nebo později následovat osud ostatních. Ale mají pravdu? V tomto článku se pokusíme odpovědět na tuto a další otázky.

1393720.jpg

CYKLUS ŽIVOTA

Život se pohybuje v cyklech. Dobré roky plné prosperity jsou následovány špatnými a poté opět dobrými. Život vypadá jako vlny pohybující se nahoru a dolů. To je důvod, proč se v době vzestupu každý chytrý člověk připravuje na nadcházející krizi. V dobách války se lidé cítí bezmocní a ve slepé uličce, nemají se kam schovat, nemají žádné osobní zásoby a cítí se vydáni napospas osudu. Pak znovu přijdou mírové časy jako důkaz toho, že zlo netrvá věčně a že život si vždy najde způsob, jak jít dál. Uvědomíme-li si, že po krizi se dříve či později situace změní k lepšímu, můžeme snadno odmítnout příležitost přežití vlastní i naší rodiny?

photo-1584036561566-baf8f5f1b144.jpg

VIRY

Bohužel, vyhlídky na objevení se nových virů, těch, které jsou mnohem nebezpečnější než COVID-19, jsou vzhledem k celosvětovému přemnožení a znečištění životního prostředí naprosto reálné. Naše bunkry filtrují jakékoli znečištění vzduchu a vody a poskytují vám čisté mikroklima. Agresivní virus může zabít mnoho lidí a může se také během několika měsíců sám zničit. To znamená, že vy a vaši blízcí přežijete. A až vyjdete z krytu, nebudete z těch, kterých se to týká. Opravdu to nevadí? Lidé, kteří tvrdí, že dělat preventivní opatření je zbytečné, si neuvědomují, že připravený člověk může přežít velmi těžkou krizi a po nějaké době být opět na vzestupu. Existuje nespočet příkladů tohoto vlnitého vzoru života. Stačí se vrátit jen o 100 let zpět a připomenout si, kolik válek lidstvo v poslední době zažilo. Můžeme se dokonce zeptat našich prarodičů, čím si prošli. Rozdíl mezi tehdejší dobou a dneškem je v tom, že současné výzvy k přežití jsou mnohem větší, takže protiopatření jsou velmi vysoká.

6596628.webp

NEHODY A PŘÍRODNÍ KATASTROFY

Globální populační růst a zvyšování výrobních kapacit nepopiratelně znečišťují klima. Klimatické změny, kterých jsme byli svědky v posledních několika letech, vedly k nárůstu přírodních katastrof po celém světě. Více než 500 000 domácností v Kanadě zůstalo bez elektřiny kvůli hurikánům a bouřím v roce 2019. Změny v nadcházejících letech nevyhnutelně ovlivní klima i v našich zeměpisných šířkách. Nadcházející bouře a katastrofy jsou realitou, kterou nelze opomíjet. Lidé, kteří mají připravené zemáky, přístřešky, bunkry a proviant, projdou výzvami plynuleji. Pravděpodobnost selhání jaderného reaktoru v příštích letech se odhaduje na asi 40 %.  Výpočty jsou založeny na haváriích ve světě za posledních 30 let. 1. března 2006 došlo v JE Kozloduj k incidentu druhého stupně podle sedmibodové stupnice. Odmítají spustit 1/3 tyčí, které zpomalují řízenou jadernou reakci v reaktoru. Systém byl opraven pouze před 8 měsíci. Incident se tajil celé dny a tehdejší ministr energetiky popřel, že se stala závažná událost. Blok 5 JE Kozloduj zůstal odstaven, aniž by to bylo oznámeno. O měsíc později se Bulhaři o nehodě dozvěděli z německých rakouských médií. Vedení JE a kontrolní orgán AAR zprvu popíraly závažnost a vyhodnotily havárii jako havárii "nulového" stupně podle stupnice INES. Po skandálu se AAR přihlásila Mezinárodní agentuře pro atomovou obranu MEES, která poruchu vyhodnotila jako druhý stupeň podle sedmibodové škály. Nesoulad mezi prvotním hodnocením je znepokojivý a vyvolává pochybnosti o utajování informací v budoucnu.

Váš kryt bude vybaven senzory, které budou monitorovat radiografické pozadí. Pokud zvýší stanovené normy, budete okamžitě informováni. Budete tak nezávislí na médiích a nebudete se muset spoléhat na „včasné“ informace, které poskytují. V případě vážné nehody jsou nejnebezpečnější první dny. Vítr v té době nese radiační oblak technogenních radionuklidů uvolněných do ovzduší v důsledku havárie. Senzory krytu vás upozorní a vy se budete moci rychle vrátit na své bezpečné místo. Čistící systémy vám zajistí bezpečný pobyt, dokud kolem neprojde mrak.

riot-4k-8i.jpg

SOCIÁLNÍ NEPOKOJE

Přelidnění planety nevyhnutelně povede k nepokojům, nedostatku potravin a válkám o suroviny. Změna klimatu je již skutečností a s přibývajícími léty se zhoršuje. Viry, biochemické zbraně snižující populaci, jaderné války, všechny tyto vyhlídky se zdají mnohem reálnější, než byly před 20 lety, kdy byla populace na polovině současné.  V okamžiku, kdy nastane obtížná situace , přežijí jen ti připravení. Pak peníze a věci přestanou mít hodnotu, protože hodnoty ​​a je třeba změnit. Mít kryt vybavený pro všechny druhy útoků je v době, jako je tato, neocenitelný majetek. I když se polovina věcí, které má vydržet, nestane, stačí mít jistotu, že rodinu i sebe můžete kdykoliv schovat. Kryt zajistí vaši bezpečnost a klid na měsíce dopředu, při narušení, které policie a armáda nejsou schopni rychle ovládnout, jako jsou například potravinové nepokoje. To znamená, že až přijde čas jít ven, bude situace pod kontrolou a vy i vaše rodina budete zdraví a fit.

Vault-door_3840x2160.jpg

SOUKROMÝ TREZOR

Svůj kryt můžete použít jako soukromý trezor! V turbulentních časech, kdy bankovní systém po určitou dobu odmítá fungovat, přináší osobní trezor s vysokou úrovní zabezpečení naprostý klid pro vaše finance. Tam v něm budete mít dostatek místa pro uložení vašeho majetku. Na vaše přání můžeme bunkr vybavit trezorovými dveřmi, vyvinutými speciálně pro TEBRIX s využitím inovativní technologie ve Švédsku, která také zastavuje radioaktivní záření. Výrobci instalovali trezorové dveře v některých z největších bank na světě.  Trezorové dveře jsou neprostupné a mají několik úrovní ochrany. Kromě toho můžeme nainstalovat trezor, do kterého mají přístup pouze oprávněné osoby. Kromě zbraní, perimetrických sledovacích kamer a poplašných systémů proměníte svůj majetek v nedobytnou pevnost.

pexels-olia-danilevich-5466789.jpg

FINANČNÍ VÝHODA VLASTNICTVÍ KRYTU

Mít vlastní kryt je investice, která nemůže být ztrátová. Ve skutečnosti jeho stavební náklady zvyšují cenu nemovitosti a udržují ji trvale vysokou. V době krize, války nebo nepokojů jsou prvním aktivem, které se odepisuje, nemovitosti. Je to proto, že v době kritické nouzové situace nikdo nepomýšlí na koupi nové nemovitosti a nikdo si nedělá plány do budoucna. Během prvních měsíců nouzového stavu jsme nezaznamenali podobný trend u COVID-19. Je to jen proto, že lidé nemuseli čelit skutečně vážnému problému, jako je válka, nebo skutečně smrtícímu viru, který nevyvolává otázky o jeho aktuálnosti. Ve vážnější situaci začnou ceny nemovitostí dramaticky klesat a člověk má při prodeji nemovitosti opravdu problémy. Pokud svou nemovitost nevyužíváte, protože žijete v zahraničí nebo z jiného důvodu, můžete se na svou investici spolehnout. V době krize bude mít nemovitost s krytem vyšší cenu. Pokud se rozhodnete prodat v době, kdy je realitní trh na dně, budete moci prodat svou nemovitost za předkrizovou cenu. V těžkých časech by ti v nouzi zaplatili vyšší cenu za ochranu svých rodin a sebe. Kryty, které navrhujeme a stavíme, mají nejvyšší stupeň ochrany, takže váš majetek bude mít vždy vysokou cenu.

desktop-wallpaper-happy-family-family-walking.jpg

BEZPEČNOST A KLID

Kryt je zařízení, které může zachránit život nám i našim blízkým. Ještě více. Pokud je postavena s potřebným vybavením pro dlouhodobý pobyt, vyjdeme odpočatí a v dobré fyzické i psychické kondici, připraveni přivítat nové dny. Vybavení není požitek, jak by řeklo mnoho lidí. Vybavení je nesmírně nutné v době ohrožení života. Dříve nebo později si člověk uvědomí, že fyzické přežití nestačí. Je nutné zachovat i psychickou stabilitu. To by mohl zajistit správně navržený kryt vybavený vším potřebným. Za tímto účelem jsme měli konzuláty s psychology ohledně minimálního životního prostoru, který lidé v místnosti potřebují, aby se cítili dobře, a jaké vybavení jim musíme poskytnout.

Žijte bezpečně, buďte připraveni! I když krizová situace nikdy nenastane, vlastnictví vlastního krytu vám zajistí stálý klid na nadcházející dny.

bottom of page