top of page

Osobní ochrana jednotlivce

Vzduch - ochranné plynové masky, filtry, respirátory, roušky
 

Voda - čištění a filtrace vody je jediný možný způsob, jak mít neomezené množství vody. Pomocí filtrace můžete pít vodu z jakéhokoliv znečištěného zdroje (rybníky, řeky, studně, zásobníky, ...)
 

Potraviny - Hotová jídla od americké společnosti Ready Wise s trvanlivostí 25 let - hlavní jídla, snídaně, ovoce a zelenina v různých balení jako jsou kýble a nepromokavé obaly
 

Léky - Lékárnička doplněná o léky na bolest, střevní potíže, antibiotika, jodid draselný proti radiaci apod.
 

Survival - vše potřebné v krizové situaci. Základem je záložní zdroj světla, rozdělání ohně, rybaření, šití, rádio s dynamem a solarem, dalekohled, repelent, nože, mačety, obleky do deště, atd.
 

Nářadí - zhotovení nouzových přístřešků, vstup do určitých objektů (sekera, pila na dřevo-ocel, páčidlo, multifunkční šroubovák, kleště, ...)
 

Spaní - spaní v přírodě a to i v zimním období (spacáky, deky, stany, bivaky, plachty,...) Radio-komunikace - buďte vždy ve spojení i bez mobilních telefonů. Radiostanice (UHF-VHF) můžete komunikovat mezi sebou, ale i mezi IZS.
 

Orientace - dostat se na určené místo, s tím vám mohou pomoci podrobné mapy, kompas, GPS navigace
 

Elektřina - náhradní zdroj energie, který je nutný k dobíjení svítidel, vysílaček, rádia, GPS navigace lze získat pomocí slunce, dynama, ale i autobaterií. (solární nabíječky, měniče napětí)
 

Ochranné pomůcky - rukavice, ochrana očí a sluchu, protichemické obleky.
 

Materiál - při stavbě provizorních přístřešků, odčerpání benzínu z aut, oprav různých zařízení, atd. K tomu vám pomůžou lana,
dráty, hadice, lanka, hřebíky, lepící pásky, ...

 

Uskladnění-Doprava- toto vybavení, je zapotřebí mít neustále v dobré kondici a v bezpečí. Doporučujeme odolné vodotěsné
kufry, který vám zaručí, že vše co schováte dovnitř bude vždy připraveno k použití.

bottom of page