top of page

Osobní ochrana

foto1.jpg

Osobní ochrana

Vzduch- vše co se týká vzduchu, který budeme muset dýchat (ochranné masky, filtry, respirátory, roušky, filtroventilační jednotky)
Voda- čištění a filtrace vody je jediný možný způsob, jak mít neomezené množství vody. Pomocí filtrace můžete pít vodu z jakéhokoliv znečištěného zdroje (rybníky, řeky, studně, zásobníky, ...)
Potraviny- vybrali jsme pro vás české trvanlivé potraviny se samoohřevem, které jsou během několika minut připravené bez nutnosti rozdělávání ohně a jsou vynikající.
Léky- základ je dobrá lékárnička doplněná o léky na bolest, střevní potíže, antibiotika, jodid proti radiaci , ale taky nezapomeňte doplnit své osobní léky na cukrovku, vysoký tlak, srdce, atd.
Zbraně - přijde situace, kdy budete muset chránit sebe a svou rodinu, ale být i schopen obstarat jídlo v přírodě. Základem všeho je kvalitní nůž, ale rozšířit to lze o cokoliv (střelné zbraně, kuše, ...)
Survival- vše potřebné v krizové situaci. Základem je záložní zdroj světla, rozdělání ohně, rybaření, šití, rádio s dynamem a solarem, dalekohled, léky, repelent, nože, mačety, obleky do deště, atd.
Nářadí - bude se hodit při zhotovení nouzových přístřešků, ale třeba i dostat se do určitých objektů. Neměla by chybět sekera, pila na dřevo-ocel, páčidlo, multifunkční šroubovák-kleště, ...
Spaní - spaní v přírodě a to i v zimním období. Budete potřebovat kvalitní spacáky, deky, stany, bivaky, plachty, atd. Nezapomeňte být připraveni na déšť.
Radio-komunikace - buďte vždy ve spojení i bez mobilních telefonů. Mobilní operátoři nebudou fungovat jako první. Díky radiostanicím UHF, VHF můžete komunikovat mezi sebou, ale i mezi HZS.
Orientace - dostat se na určené místo, s tím vám mohou pomoci podrobné mapy, kompas, GPS navigace
Elektřina - náhradní zdroj energie, který je nutný k dobíjení svítidel, vysílaček, rádia, GPS navigace lze získat pomocí slunce, dynama, ale i autobaterií, kterých je všude kolem nás spousta.
Ochranné pomůcky- základem při jakékoliv činnosti vám pomohou rukavice, ochrana očí a sluchu. Neměl by chybět protichemický oblek, který ochrání celé vaše tělo i proti radiaci.
Materiál- při stavbě provizorních přístřešků, odčerpání benzínu z aut, oprav různých zařízení, atd. K tomu vám pomůžou lana, dráty, hadice, lanka, hřebíky, lepící pásky, ...
Uskladnění- toto vybavení, je zapotřebí mít neustále v dobré kondici a v bezpečí. Doporučujeme odolné vodotěsné a plynotěsné kufry, který vám zaručí, že vše co schováte dovnitř bude vždy připraveno k použití.

bottom of page